Kirgistan

View listings

Realigro.pl jest pierwszą światową wyszukiwarką nieruchomości, w której możesz przeglądać ogłoszenia o domach do sprzedaży w Kirgistan

Nieruchomość na sprzedaż w Kirgistanie

Kirgistan to surowy kraj Azji Środkowej leżący wzdłuż Jedwabnego Szlaku, starożytnej trasy karawan między Chinami a Morzem Śródziemnym.

Graniczy z Kazachstanem na północy, Uzbekistanem na zachodzie i południowym zachodzie, Tadżykistanem na południowym zachodzie i Chinami na wschodzie. Jego stolicą i największym miastem jest Biszkek.

Przed niepodległością Biszkek był rosyjskim miastem, w którym mieszkała większość rosyjskiej ludności etnicznej. Obecnie ta grupa etniczna stanowi około 20% populacji miasta, co odzwierciedla wielką emigrację w latach następujących po odzyskaniu niepodległości. W trosce o niepewność gospodarczą, a nie niepokoje etniczne, wielu Rosjan z rodzinnymi lub zawodowymi powiązaniami z innymi republikami poradzieckimi wyemigrowało z Kirgistanu.

Ta migracja doprowadziła do dużej liczby nieruchomości na sprzedaż w Kirgistanie i na rynku kapitałowym, przy odpowiednim spadku cen nieruchomości. Obecnie większość aspirujących rosyjskich emigrantów z perspektywami w innych krajach już wyjechała, a ci, którzy pozostali, muszą stawić czoła korzystniejszym perspektywom gospodarczym. Dni dużych migracji zewnętrznych dobiegły końca, usuwając w ten sposób poważne wstrząsy podażowe wynikające z nadwyżki nieruchomości na sprzedaż w Kirgistanie spowodowanej wyjazdem.

Jednak migracja do kapitału, jak to często bywa w krajach rozwijających się, w których możliwości biznesowe są mniej dostępne w mniejszych miastach, zwiększa stale rosnący popyt na mieszkania w Biszkeku.

Wraz z nadejściem wzrostu gospodarczego i rosnącą liczbą rodzin zarabiających na mieszkaniach lepszej jakości niż w czasach sowieckich, proces „euroremont” jest bardziej powszechny. Proces ten obejmuje nieruchomości na sprzedaż w Kirgistanie wraz z urządzeniami i sprzętem z Korei Zachodniej lub Południowej, wewnętrzne podgrzewacze wody, okna z ramą z tworzywa sztucznego, które uszczelniają lepiej niż drewniane ramy z czasów sowieckich i bardziej jednolite podłogi niż tradycyjny parkiet lub panele z dużymi panelami. Często te odnowione i ulepszone mieszkania istnieją w domach z epoki sowieckiej obok jednostek nieulepszonych.

Mapa, zmian cen i statystyki

Related Real estates

Cod. 3311

Sprzedaż 2 sypialnie, Kirgistan, Aktobe, Aktobe, Side

115,919.71PLN
Sprzedaż
2 sypialnie

110 m²
Apartament z trzema sypialniami i pokojami razem znajdziesz tu styl, elegancję i jakość! Aby uzyskać najlepszą jakość i wygląd
UNAVAILABLE
Mapa, zmian cen i statystyki
 
 
2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferencje

    Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

    Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
BB